مقالات

همه چیز در مورد گارانتی و سرویس اولیه و دوره ای کوییک

در این مطلب شرایط و جدول سرویس اولیه و سرویس های دوره ای کوییک صفر سایپا همراه با جزئیات نگهداری و گارانتی اولیه این ماشین شرح داده شده است.

 

مدت زمان و شرایط گارانتی کوییک شرکت سایپا چیست؟

خودرو کوییک (معمولی و R) به مدت 2 سال یا مسافت 40 هزار کیلومتر (هر کدام زودتر فرا برسد) به شرط انجام به موقع سرویس اولیه، سرویس ثانویه و سرویس های ادواری شرکت سایپا تحت گارانتی می باشد.

نکته: با خرید بسته تمدید گارانتی خودرو کوییک از نمایندگی های مجاز سایپا می توان طول دوره گارانتی خودرو خود را به مدت 1 سال یا 20 هزار کیلومتر دیگر افزایش دهید.

 

چه مواردی شامل گارانتی خودرو کوییک نمی شود؟

موارد زیر خارج از تعهدات گارانتی شرکت سایپا برای خودرو کوییک می باشد:

 1. تعمیرات ناشی از فرسودگی مداول خودرو (برای مثال فرسودگی لاستیک)
 2. هزینه سرویس و نگهداری خودرو (سرویس های دوره ای)
 3. صدمات ناشی از عوامل غیرمترقبه نظیر تصادفات، سنگ خوردگی، سرقت، آتش سوزی، بلایای طبیعی، جنگ و …
 4. اسپرت کردن خودرو (کم کردن ارتفاع، استفاده از رینگ و لاستیک غیر استاندارد، دوگانه سوز کردن خودرو خارج از نمایندگی های سایپا

همچنین توجه داشته باشید که مواد مصرفی زیر شامل ضمانت خودرو کوییک نمی شوند:

 • روغن موتور، جعبه دنده، ترمز و هیدرولیک
 • مایعات (مایع ضد یخ، مایه شیشه شوی)
 • فیلترها (فیلتر بنزین، فیلتر هوا و فیلتر روغن)

 

چه مواردی باعث ابطال گارانتی خودرو کوییک می شود؟

موارد زیر خارج از تعهدات گارانتی شرکت سایپا برای ماشین کوییک می باشد:

 1. استفاده از وسایل غیراستاندارد (فیوزها، باندها، چراغ های جلو و راهنما و…)
 2. استفاده از وسایل غیراستاندارد در محل فندک (مانند دستگاه تصفیه هوا، چراغ شارژی و …)
 3. عدم انجام سرویس اولیه، سرویس ثانویه و سایر سرویس های ادواری
 4. هر گونه تغییر در سیم کشی و برق خودرو (نظیر نصب غیراستاندارد دزدگیر)
 5. دستکاری کیلومترشمار خودرو
 6. تعویض اتاق کامل در اثر تصادف شدید
 7. انجام تعمیرات یا سرویس های دوره ای خارج از نمایندگی های مجاز شرکت سایپا (منجر به خارج شدن قطعات و مجموعه های مرتبط از ضمانت می شود)

 

کدام قطعات خودرو کوییک شامل ضمانت محدود می شود؟

قطعاتی که به عنوان قطعات مصرفی و استهلاکی نبوده ولی عمر کارکرد آن ها کمتر از مدت زمان معین در دوران ضمانت خودرو می باشد که برای این دسته از قطعات ضمانت مطابق جدول زیر می باشد:

صفحه کلاچ باتری نصف مدت زمان دوره ضمانت و کارکرد
لنت ترمز لامپ تسمه ها 10 هزار کیلومتر از زمان تحویل خودرو
تیغه برف پاک کن شمع موتور
حسگر دوم اکسیژن کربن کنیستر کاتالیست کانورتور 18 ماه یا 30 هزار کیلومتر
لاستیک تایر و سیستم پخش خودرو ضمانت به عهده عرضه کننده خودرو می باشد. 24 ماه یا 40 هزار کیلومتر

 

سرویس اولیه سایپا برای کوییک چیست؟

مالک خودرو کوییک سایپا موظف است ظرف مدت 5 ماه پس از تحویل خودرو و طی مسافت حداقل 1000 کیلومتر برای انجام سرویس اولیه به نمایندگی های مجاز شرکت سایپا مراجعه نماید.

در صورتی که در این بازه زمانی مراجعه صورت نگیرد یا پیمایش حداقل 1000 کیلومتر در زمان 5 ماهه انجام نشود گارانتی خودرو کوییک به صورت کامل ابطال می شود.

 

سرویس ثانویه سایپا برای کوییک چیست؟

مراجعه به نمایندگی های مجاز شرکت سایپا برای انجام سرویس ثانویه ظرف مدت 6 ماه یا طی مسافت 4500 تا 5500 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا برسد) برای خودروهایی که تعویض روغن موتور، فیلتر روغن و هوا برای انها در سرویس اولیه صورت نگرفته باشد الزامی می باشد و عدم مراجعه به نمایندگی های مجاز در این محدوده زمانی و مسافتی باعث ابطال کامل گارانتی خودرو می شود.

 

هزینه انجام سرویس اولیه و ثانویه سایپا برای کوییک چقدر است؟

در سرویس اولیه، انجام عملیات و بازدیدهای مورد نظر رایگان می باشد و در صورت پیمایش به میزان لازم، تعویض روغن، فیلتر روغن و هوا (اجرت و اقلام مصرفی) با هزینه مشتری انجام می گیرد.

چنانچه در زمان سرویس اولیه پیمایش خودرو بین 3500 تا 5500 کیلومتر باشد، سرویس اولیه و ثانویه به صورت همزمان انجام شده و مالک خودرو ملزم به مراجعه بعدی برای سرویس ثانویه نمی باشد.

در سرویس ثانویه هزینه تعویض روغن موتور، فیلتر روغن و هوا (اجرت و اقلام مصرفی) به عهده مشتری می باشد.

 

سرویس های دوره ای کوییک به چه صورت است؟

خودرو کوییک شما باید هر 10 هزار کیلومتر یا هر 12 ماه (هر کدام زودتر فرا برسد) در نمایندگی های مجاز شرکت سایپا مورد بادید و سرویس قرار گیرد که هزینه آن حتی در طول دوره گارانتی، بر عهده مشتری بوده و عدم انجام آن منجر به ابطال گارانتی قطعات و مجموعه مرتبط خودرو می شود.

اجرت انجام سرویس های ادواری و هزینه مواد مصرفی مورد استفاده در این سرویس ها به عهده مشتری می باشد، مگر در مواردی که هزینه آنها مطابق کارت طلایی سایپا است و نیاز به پرداخت از طرف مشتری نیست.

برای مراجعه و انجام سرویس های اولیه و دوره ای شرکت سایپا، همراه داشتن کارت گارانتی خودرو الزامی نیست، زیرا اطلاعات خودرو در سیستم نمایندگی های سایپا ثبت شده است.

 

جدول سرویس های دوره ای کوییک

بنابر توصیه شرکت سایپا، شما مالک خودرو کوییک باید پس از هر بار پیمایش مسافت 10 هزار کیلومتر برای انجام سرویس های دوره ای به یکی از نمایندگی های مجاز سایپا مراجعه نمایید. همانطور که در بالا اشاره شد مراجعه تا کیلومتر 40 هزار اجباری است و در صورت عدم مراجعه، گارانتی خودرو شما لغو می شود.

جدول سرویس های دوره ای خودرو کوییک سایپا

 

هزینه انجام سرویس های دوره ای سایپا چقدر است؟

پرداخت هزینه سرویس های دوره ای سایپا (حتی در طول دوره گارانتی بر عهده مشتری است) و در مورد خودروهای دارای کارت طلایی نیز منوط به مدت اعتبار آن بر اساس ضوابط شرکت سایپا می باشد. مبلغ پرداختی بابت هر دوره، به موارد انجام شده بستگی داشته و متغیر است.

 

آیا نیاز است حتما برای سرویس های دوره ای به نمایندگی های سایپا مراجعه کنم؟

طبیعتا تا زمانی که خودرو شما دارای گارانتی می باشد (24 ماه یا دو سال از زمان خرید) باید برای انجام سرویس های دوره ای به نمایندگی های مجاز سایپا مراجعه کنید، زیرا عدم انجام این کار موجب باطل شدن گارانتی ماشین شما می شود.

اما اگر گارانتی خودرو شما تمام شده است دیگر اجباری به مراجعه به نمایندگی های سایپا نیست، بلکه خودتان هم می توانید با مراجعه به تعمیرگاه های مورد اعتمادتان موارد بازدید، سرویس و تعویض قطعات را انجام دهید.

چنانچه از نمایندگی سایپا در محل زندگی خودتان راضی هستید توصیه ما این است که بعد از اتمام دوره گارانتی هم به همان نمایندگی مراجعه کنید چون ممکن است برای انجام کامل سرویس ها تنبلی کنید و یا فراموش کنید و این کار را به عقب بیندازید.

چطور از نمایندگی های سایپا برای خدمات وقت بگیرم؟

برای رزرو نوبت برای انجام سرویس های دوره ای یا سایر تعمیرات در نمایندگی های سایپا بهترین روش استفاده از نوبت دهی اینترنتی است. برای این منظور به سایت سایپا یدک مراجعه نمایید (اینجا کلیک کنید).

 

همچنین می توانید نرم افزار (اپلیکیشن) امور مشتریان سایپا را از اینجا دانلود کنید.

 

خلاصه مطلب (پرسش و پاسخ)

[helpie_faq group_id=’889’/]

 

‫7 دیدگاه ها

 1. این موردم اضاف کنید تا زمانی که چراغ چک روشن نباشه هیچ خدمات گارانتی تعلق نمیگیره حتی خودرو ریپ بزنه برا من که اینطوری بوده

 2. سلام من دارم یه خودرو کوییک صفر شهریور
  ۹۹ خریداری میکنم که فقط ۶۰ کیلومتر کار کرده و سرویس اولیه در زمان کرونا در محل انجام شده و و سرویس دیگری انجام نشده و ماشین به مدت ۹ ماه در پارکینگ بوده و حرکتی نداشته آیا گارانتی شامل میشود یا خیر ؟ لطفا سریعتر جواب بدید

 3. بیخود ترین و اشغال ترین خودرو کوئیک.و از اون اشغال تر خدمات و گارانتی این ماشین و از اون آشغالترمدیرات و کارکنان سایپا هستند.از گوشت سگ حرومتر این پول.این رژیم برگرده خودم اولین نفر مدیران و کارخونه سایپا رو آتیش میزنم.

 4. سلام. من به نمایندگی مراجعه کردم برا تعویض سنسور اکسیژن
  میگن بخشنامه اومده فعلا تعویض نکنید این قطعه رو
  الانم سه ماه هس ک امروز و صبح میکنن
  تکلیف ما چیه بالاخره

 5. دوستان این تجربه منه که از سایپا فهمیدم ، فقط یک کلمه میتونم بگم ، خدمات افتضاح و دزد بودن ، همین ، هیچی دیگ نداره

 6. اخه چه گارانتی که همه هزینه ها با خود صاحب ماشین خوب همون کار رو میبری بیرون انجام میدن…

 7. من 3ماهه کوییک گرفتم.رفتم.سرویس ثانویه.که فقط روغن تعویض بشه.280هزار آزمون پول گرفتن.مکانیک های داخل نمایندگی همشون بچه سال وصف کیلومتر.تعجب میکنم.چطور ماشین نو به امید آدم صفرکیلومتر میزارن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *