اخبار خودرو

چرا خودرو قصد ارزان شدن ندارد؟

فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.

معاملات در بازار قفل شده و نه کسی حاضر به خرید خودرو است و نه فروشنده ای در بازار وجود دارد.  البته بر خلاف بازار  تنور معاملات در فضای مجازی داغ است و هر کس بنا بر سلیقه خود قیمتی را برای خودروها تعیین می‌کند تا شاید خریداری وجود داشته باشد. اعلام نرخ های متفاوت و روبه رشد در حالی در فضای مجازی مطرح می شود که بنا به روایت فعالان بازار در بازار رسمی خرید و فروش خودرو خبری از رونق معاملات نیست.

علاوه بر این خودروسازان هم در این شرایط مدام از افزایش تولید و عرضه محصولات در بازار صحبت می‌کنند اما چرا با وجود اظهارات خودروسازن در تولید خودرو هنوز اتفاق خاصی در بازار به وجود نیامده و فقط مردم روزانه شاهد قیمت های متفاوت برای انواع محصولات در بازار هستند!

البته آمارهای وزارت صنعت در میزان تولید انواع خودروهای سواری در پایان آبان ماه امسال نشان از کاهش 33.2 درصدی تولید دارد که این موضوع نشان می دهد خودروسازان هنوز فاصله معنا داری در اجرای تعهدات خود نسبت به خریداران دارند.

vwoo5jo6u7o5mkx8htx.jpg

فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل کرده و همین امر عاملی میشود تا هر روز اختلاف قیمت کارخانه محصولات با بازار رشد داشته باشد.

علاوه بر این فروشندگان خودرو می‌گویند در حال حاضر فضای مجازی به صورت خود مختار پر از آگهی های فروش خودرو آنهم با قیمت های بالاست این در حالی است که عملاً با رکود بازار خبری از خریدار در بازار نیست.

وضعیت این روزهای بازار خودرو و ثبت قیمت های متفاوت برای انواع خودروها نشان میدهد کاهش قیمت ها و رونق بازار در خرید و فروش خودرو آنهم در ماه‌های پایانی امسال همچنان با ابهاماتی زیادی روبه رو است. از طرف  دیگر بلاتکلیفی خریداران در تحویل خودروهای ثبت نامی نیز بر حجم مشکلات مردم اضافه کرده است.

در حال حاضر بسیاری از خریداران حتی تکمیل وجه خودروهای ثبت نامی را هم انجام داده‌اند و اما خبری از تحویل خودروها نیست. امروز  مردم نگرانند آیا در ماه های پایانی سال 98 امکان دریافت خودروهای ثبت نامی خود را دارند یا خیر !/ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *