اخبار خودرو

حادثه وحشتناک خودرو ام وی ام X55 پرو در جاده قم به کاشان

بروز سانحه برای یک دستگاه خودروی MVM X55 Pro در محور قم-کاشان و جداشدن اکسل عقب این خودرو صحنه ای عجیب و هولناک را رقم زد.

به گزارش کافه خودرو، چند روزی است که ویدئو واژگونی یک دستگاه خودرو MVM X55 Pro شرکت مدیران خودرو در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. در نگاه اول، با توجه به شرایط جاده ها، خطای راننده و بسیاری از موارد دیگری که باعث می شود هر از گاهی با تیترهایی از این دست برخورد کنیم ممکن است بخواهیم بدون تعجب از این موضوع هم گذر کنیم، اما این مورد اخیر متفاوت و نگران کننده تر است.

طبق اخبار منتشر شده یک دستگاه خودرو ام وی ام ایکس55 پرو که در جاده قم به کاشان در حال حرکت بوده بدون برخورد به هیچ مانعی و به طور ناگهانی دچار واژگونی می شود اما نکته عجیب شکستگی و جدا شدن اکسل عقب این خودرو است که بی هیچ دلیلی اتفاق افتاده و باعث این حادثه بوده است.

 

مدتی پس از انتشار تصاویر این حادثه شرکت مدیران خودرو در صفحه رسمی اینستاگرام خود اطلاعیه ای صادر کرده و نسبت به آن واکنش نشان داد، واکنشی که با تهدید نیز همراه بود. اطلاعیه ای که انتظار میرفت ابراز همدردی و تاسف این شرکت از این حادثه باشد ولی مطابق رسم و فرهنگ ناشایستی که متاسفانه در کشور خود بارها شاهد آن بوده ایم، مدیران خودرو نیز بیشتز از آن که به دنبال شناسایی دلایل حادثه، عذرخواهی و پیشگیری از تکرار آن باشد بیشتر به دنبال مسکوت گذاشتن موضوع است.

اطلاعیه شرکت مدیران خودرو به حادثه واژگونی MVM X55 Pro

 

آیا بنابر ادعای مدیران خودرو در این حادثه بزرگ نمایی روی داده است؟

تصاویر حادثه به حدی واضح و دلهره آور است که به نظر می رسد نه تنها بزرگ نمایی رخ نداده، بلکه این موضوع میبایست به طور جدی از سوی نهادهای قانونی ناظر و قضایی و به دقت پیگیری شده و شرکت مدیران خودرو اطلاعات کامل از دلایل جدا شدن اکسل خودرو و قصور در فرایند تولید خود ارائه دهد.
واژگونی خودرو MVM X55 Pro
واژگونی خودرو MVM X55 Pro
بخشنامه مدیران خودرو به نمایندگی های مجاز خود پیش از وقوع حادثه!!

تصاویری که به تازگی انتشار یافته نشان می دهد شرکت مدیران خودرو در تاریخ 27 فروردین ماه با صدور یک بخشنامه به نمایندگی های مجاز خود از آنها خواسته مطابق اعلام شرکت چری، اکسل عقب خودروهای ایکس55 پرور را مورد برررسی قرار دهند. در این بخشنامه اشاره ای به فراخوان مالکان نشده و تنها به بررسی موضوع در صورت مراجعه مشتری اشاره شده است.

 

 

این بخشنامه نشان می دهد این حادثه موضوعی جدی بوده و به قطعه تامین شده معیوب از یکی از تامین کنندگان چری مربوط می شود که در صورت تکانه های شدید و اعمال فشار، این قطعه از محل جوشکاری شکسته و چرخ‌های خودرو جدا می شود.

لذا مدیران خودرو پیش از وقوع حادثه از این ایراد فنی مطلع بوده ولی فراخوانی صادر نکرده و موضوع را به مراجعه خود مالکین موکول کرده است، در حالی که در صورت رهگیری قطعات معیوب نصب شده بر روی خودروها و فراخوان مالکان برای مراجعه به نمایندگی ها می توانست از وقوع این حادثه جلوگیری کند.

 

حادثه مشابه در سایر کشورها

موضوع دیگری که اتفاقی نبودن این حادثه را و احتمال وقوع مجدد آن را تشدید می کند این است که با کمی جستجو در اینترنت می توان فهمید که نظیر این حادثه برای خودروهای چری که در ایران با برندهای ام وی ام، فونیکس و اکستریم عرضه می شوند در کشورهای دیگر نیز وجود داشته و با یک ایراد کلی در این خودروها در ناحیه اکسل عقب مواجه هستیم که ایمنی و امنیت این محصولات را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، مانند حادثه اخیر که در آن، راننده در جاده ای مسطح و بدون مانع در حال حرکت بوده و بدون هیچ اخطار و هشداری دچار چنین حادثه وحشتناکی می شود.

 

 

نیاز به فراخوان و رفع مشکل فوری

از آنجا که نظیر این حادثه برای خودرو چری Omoda 5‌ که در ایران با نام فونیکس FX عرضه می شود نیز وجود داشته و قطعا با یک ایراد فنی در فرایند تولید مواجه هستیم، باید منتظر ماند و دید آیا مدیران خودرو برای رفع فوری مشکل فراخوانی صادر خواهد کرد یا همچنان به دنبال جلوگیری از بزرگ نمایی (بخوانید مسکوت گذاشتن موضوع) و تهدید و ارعاب منتشرکنندگان این حادثه خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *