اخبار خودرو

جایگاه‌های سوخت مجهز به مواد ضدعفونی نیستند

در حالی که چند روز پیش مصوبه‌ای در مورد جلوگیری از شیوع کرونا در جایگاه‌های سوخت ابلاغ شد ولی اکنون شاهد هستیم که خیلی از جایگاه‌های سوخت مجهز به مواد ضدعفونی و دستکش‌های یک بار مصرف نیستند و بعضاً در بعضی جایگاه‌ها هم سوخت گیری توسط اپراتورها انجام نمی‌گیرد.

دو هفته‌ای است که ویروس کرونا در ایران جا خوش کرده و این موضوع موجب تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و تغییراتی در ساعات کار ادارات شده،   این ویروس که از راه تماس دست با سطح آلوده منتقل می‌شود موجب شده تا دستورالعمل جدیدی از طرف شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای سوختگیری در جایگاه‌ها صادر شود، دستورالعملی که با هدف کاهش تماس مراجعین با تجهیزات جایگاه‌ها و همچنین ضدعفونی آنها صادر شده است.

با این وجود هنوز جایگاه‌ها مجهز به تجهیزات بهداشتی نشده‌اند  آن طور که محمد عطاپور مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی گفته هنوز هیچ امکاناتی به جایگاه‌های سوخت برای مقابله با ویروس کرونا داده نشده است و خود جایگاه‌ها سعی در تأمین مواد ضدعفونی کننده دارند.

وی با اشاره کمیاب شدن مواد ضد عفونی کننده، اظهار کرد: لازم است تا دولت در این باره تدبیری داشته باشد تا بتوانیم جایگاه‌ها را عاری از هرگونه ویروس و آلودگی کنیم.

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی با تاکید بر اینکه سوخت گیری توسط اپراتورها نجام می‌شود، گفت:سلامت کارکنان برای ما اولویت دارد به همین خاطر به جایگاه‌ها تاکید کرده‌ایم که خود کارکنان فرایند سوخت گیری خودروها را انجام دهند و لازم است که مردم هم اعتماد کنند و از خودروهای خود خارج نشوند.

عطاپور افزود: دولت باید تدبیری لحاظ کند تا استفاده از کارت سوخت و کارت بانکی مشترک باشد یعنی از کارت سوخت برای پرداخت هزینه هم استفاده شود. همچنین باید کاغذ را از چرخه سیستم فعالیت‌های جایگاه‌ها هرچه زودتر حذف کنند تا مشکلی در این راستا به وجود نیاید.

بر اساس اعلام شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و پیرو اطلاعیه‌های وزارت بهداشت درخصوص همکاری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کلیه جایگاهداران توزیع فرآورده مایع و سی‌ان‌جی مقرر شد تا فرآیند سوختگیری و پرداخت در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت توسط اپراتور جایگاه انجام یا دستکش یکبار مصرف جهت استفاده عموم مردم در دسترس افراد قرار گرفته و فرایند سوختگیری و پرداخت بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است که نازل‌ها و صفحه رمز کارت سوخت دیسپنسرها و همچنین اماکن عمومی جایگاه (سرویس بهداشتی و…) مستمراً با مواد مناسب ضدعفونی و پایش بهداشتی شود. این طرح تا اطلاع ثانوی در تمامی جایگاه‌های کشور لازم‌الاجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *