اخبار ایران خودرواخبار خودروایران خودرو

اظهار نگرانی مدیرعامل ایران‌خودرو از افزایش قیمت خودرو

فرشاد مقیمی، مدیر عامل ایران خودرو دراعلام کرد پژو ۴۰۵ در تابستان از خط تولید خارج خواهدش شد و فقط تعهدات معوق باقی مانده تحویل داده خواهد شد.

فرشاد مقیمی، مدیر عامل ایران خودرو در پاسخ به این سوال که آیا پژو ۴۰۵ را در تابستان از خط تولید خارج خواهید کرد؟ گفت: فقط تعهدات معوق باقی مانده را تحویل می‌دهیم و هیچ فروش جدیدی برای این خودرو در نظر نگرفته‌ایم.

مقیمی همچنین در پاسخ به این سوال که هدف‌گذاری تولید برای سال جاری چند دستگاه است؟ اظهار کرد: هدف‌گذاری صورت گرفته ۵۰۰ هزار دستگاه تعیین شده است.

وی در پاسخ به این سوال هم که عدم توانایی در اجرای تعهدات را چه میزان روی قیمت بازار اثرگذار می‌دانید؟ افزود: قطعا اثرگذار است. اما باید به این نکته توجه کرد که برخی اقدامات در لحظه اثر خود را نشان نمی‌دهند. در ایران‌خودرو بحث کاهش قیمت تمام شده را همان‌طور که اشاره شد عملیاتی کردیم و در ۶ ماه دوم این مساله در صورت‌های مالی شرکت خود را نشان خواهد داد. البته توجه کنید که عوامل بیرونی و اثرگذار روی قیمت مانند نرخ ارز در حال افزایش است. امیدواریم مجموعه اقدامات صورت گرفته اجازه افزایش قیمت لجام‌گسیخته را ندهند.

مقیمی در پایان در پاسخ به این سوال که قیمت تا پایان سال به چه صورت خواهد بود؟ عنوان کرد: این مساله از اختیارات سازمان حمایت است. منتظر جمع‌بندی آنها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *