اخبار خودرو

آینده قیمت خودرو در سایه جذابیت بورس

یک کارشناس خودرو می‌گوید: قیمت خودرو در یک هفته آینده هیجانی گران نخواهد شد اما قیمت خودرو در یک ماه آینده به تدریج روند افزایشی خواهد داشت.

گشایش درهای واحدهای صنفی و ادامه فعالیت‌های اقتصادی و همچنین آغاز به کار نمایشگاه‌داران خودرو باعث شد که قیمت‌های خودرو در یک هفته گذشته با نوسان همراه شود. در این رابطه چندی پیش رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اعلام کرد در شرایط فعلی به دلیل افزایش قیمت دلار و به دنبال آن افزایش نرخ دستمزد قیمت خودرو نیز بلافاصله در بازار بین ۱۰ تا ۱۲ درصد گران شد. این در حالی است که این روزها کارشناسان خودرویی در این آشفته بازار خودرو تاکید دارند که مردم برای خرید خودرو عجله نداشته باشند.

در همین زمینه یک کارشناس خودرویی درباره وضعیت بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: در شرایط فعلی قیمت خودرو در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین نمی‌شود، قیمت خودرو هیجانی و توسط دلال‌ها اعمال و مدیریت می‌شود. بازار خودرو فعلا روند سرمایه‌گذاری را به خود گرفته است.

امیرحسین کاکایی افزود: با توجه به رشد شاخص بورس فعلا بخشی از سرمایه‌های مردم به دلیل سودهی به بازار سهام وارد شده است. با توجه به میزان معاملات اخیر در بورس روزانه میلیاردها تومان به جمع نقدینگی کشور اضافه می‌شود. فعلا وضعیت اقتصاد تصویر روشنی ندارد و درآمد ارزی کشور نیز به شدت پایین است.

او اظهار کرد: آنچه از وضعیت بازار سایر کشورها و تجارت خارجی کشور به چشم می‌خورد این است که درآمد ارزی کشور به شدت کم خواهد شد. ارزش ریال نیز افت می‌کند و بنابراین قیمت کالاها گران خواهد شد.

فروش خودرو به دلیل شرایط جذاب بورس

کاکایی با اشاره به میزان خرید و فروش خودرو در بازار گفت: در شرایط فعلی به دلیل جذابیت بالا در بورس بخشی از مردم خودروهای خود را برای فروش گذاشته‌اند، چرا که آنها نیز بر این باورند که بازدهی در بورس بیشتر از بازار خودرو است. بنابراین در یک ماه آینده سرمایه‌های بخشی از مردم از بازار خودرو به سمت بورس کوچ می‌کند.

او در ادامه به قیمت خودرو در هفته اول ماه رمضان اشاره و اظهار کرد: قیمت خودرو در یک هفته آینده هیجانی گران نخواهد شد اما قیمت خودرو در یک ماه آینده به تدریج روند افزایشی خواهد داشت. معتقدیم چنانچه افراد قصد خرید خودرو دارند با مشورت بیشتری خودرو مورد نظرخود را انتخاب کنند؛ چرا که این روزها قیمت خودروها بسیار متفاوت و با ارقام غیرواقعی اطلاع‌رسانی می‌شود.

کاکایی گفت: فعلا قیمت خودرو در کف قرار دارد. یعنی با توجه به پیش‌بینی افزایش ۴۰ درصدی نرخ تورم باید منتظر نوسان قیمت خودروها در نیمه نخست سال باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *